• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Marka

   Fiyat Aralığı

   Sadece

   Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster

   Waffle Makinesi

   Waffle Makinesi Kullanım Şekli

   Artık günlük hayatımızda sıklıkla evlerin mutfak kısımlarında görülen waffle makinesi, pratik ve kolay kullanımı sayesinde kullanıcıları cezbedip kendisine çekiyor ve şık tasarımı ile kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Hafif bir yapıda ve kolay olarak elde edilebilecek bir tatlı çeşidini hazırlamak amacıyla kendisinden yardım alınan bu makineler, tıpkı tost makinelerine benzemektedirler. Değişik markaların, çeşitli yapı ve modellerde kullanıcıların hizmetine sunduğu bu makineler, kısa bir süre içerisinde kişilerin beğenilerini kazanarak günlük hayat içerisinde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Waffle makinesi fiyatları da işte bu farklı yapıdaki çeşitli ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Waffle, özellikle son dönemlerde fazlasıyla sevilen ve çoğu kişi tarafından da beğenilerek tüketilen harika hafif bir tatlı şeklinde kullanıcıların karşısına çıkarak şık bir biçimde kendini göstermektedir.

   Bu tatlı türünün yapılabilmesi için öncelikle belirli malzemelerden elde edilmiş bir karışıma ihtiyaç vardır. İşte bu karışım, ilk olarak waffle makinesi kullanımı ile ince bir hamur haline getirilmektedir. Daha sonrasında ise, tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarına göre çikolata ve meyveler ile hatta bunun yanında tatlıya özel olmak suretiyle belirli soslar yardımıyla makine sayesinde pişirilmiş hamur süslenmektedir. Her bireyin farklı zevk ve tercihine uyumlu bir şekilde hazırlanabilen bu harika tatlı, bu ve benzeri güzel yönleri olması sebebiyle günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Waffle hamuru makinesi, çeşitli birçok marka tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu durum da her zevke ve ihtiyaca sahip bireyler tarafından ürünün talep edilmesi açısından olumlu bir sonuç meydana getirmiştir.

   Waffle oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilecek bir tatlı niteliği taşımaktadır. Dolayısıyla beklenmedik anlarda çat kapı gelen misafirleri ağırlayabilmek için, özellikle 2’li waffle makinesi kullanıcılar tarafından tam bir kurtarıcı konumuna yükselmektedir. Plakaları çıkan waffle makinesi ile, farklı ızgaralarda bulunan farklı modeller sayesinde, kullanıcılar waffle hamurlarını ister kare ister yuvarlak hatta isterlerse çiçek desenli ve benzeri şekillerde ortaya koymaktadırlar. Çeşitli waffle makinesi modelleri kullanıcılara başka güzel özellikler de sunmaktadırlar. Bu özelliklerden bir tanesi de bu bahsedilen makinelerin tüketicilere harika bir ısı ayarı özelliği sunuyor olmasıdır. Bu sayede netice itibariyle sözü edilen pratik ve kaliteli makineler, bireylere hamurlarını istedikleri derecedeki ısı ile pişirme imkanı vermektedir. Çoğu zaman, elektrik yardımı ile hizmet veren bu tür makineler tost makineleri ile birbirine karıştırılmaktadır.

   Waffle Makinesi ile Farklı Tatlar Farklı Mutluluklar

   Günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir ürün halini almış olan waffle yaparken yapardım alınan bu makineler, sadece kolay ve pratik aynı zamanda da lezzetli bir tatlı olan waffle yapmak amacıyla değil başka birçok lezzete sahip olan yiyeceklerin de yapımında bu tür makinelerden oldukça fazla bir şekilde yararlanılmaktadır. Kullanıcılar her türlü istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olan bu çok amaçlı ürün ile artık mutfakta vakit geçirmek oldukça eğlenceli bir hal almıştır. Mutfakta vakit geçirmeyi oldukça seven ve daha yeni yeni mutfakta bir şeyler yapmaya başlamış kişiler için el altında bulunması gereken nitelikteki çok amaçlı bir makinedir.

   Belirli bir dönem boyunca insanlar bu ürünü oldukça fazla bir şekilde talep etmişlerdir. Ürün ve ürün ile yapılan yiyeceklerin temeli Belçika’ya dayanmaktadır. Belçika waffle makinesi konusunda ön sıralarda gelmektedir. Herkesin istediği ve arzuladığı bu makine ile sadece waffle değil başka türlü tatlı veya tuzlu yiyecekler de yapmak mümkündür. Makine bu özelliği ile, ne kadar çok amaçlı olarak kullanılabileceğini eşsiz tarifler ve güzel lezzetler arayan kullanıcılara sunmaktadır. Bu makinen ile neler yapılabileceği konusuna gelinirse; örneğin istenilen şekildeki omleti hiç tavada çevirmeye gerek olmadan arkalı ve önlü olacak bir şekilde güzelce pişirebilir. Bu pratiklik sayesinde kahvaltı sofralarının hazırlanması sürecinde kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir ürün konumuna gelmiştir.

   Burada unutulmaması gereken nokta, omletin makineden kolayca sıyrılabilmesi için makinenin gerektiği miktarda yağlanması gerektiğinin unutulmamasıdır. Ayrıca kahvaltı sofralarının hazırlanması aşamalarında çok fazla araç ve gereç kirletmek istemeyen kullanıcılar için de yine bu ürün kurtarıcı niteliğinde kendini göstermektedir. Sabahları kahvaltı hazırlarken dilimlenmiş ekmekleri istenilen şekilde kızartabilmek amacı ile bu makine çok rahat bir biçimde kullanılabilir, sonrasında ise aynı makine kullanılarak yine harika bir yumurta pişirilebilir veya makine direk tost makinesi amacıyla da kullanılabilmektedir. Kısacası bütün bireylerin istek ve ihtiyaçlarına göre şekil alabilecek bu makine ile kullanıcıların hayatlarını her alanda olacak biçimde kolaylaştırabilmeleri gayet mümkün bir şeydir.

   Öyle ki bu makine ile mısır ekmeği yapmak dahi mümkün bir şeydir. Mısır ekmeği genel olarak ev halkının büyük kimseleri tarafından oldukça talep edilmekte ve akabinde yapılmaktadır. Başka bir araç gereç ile yaparken çevirme kısmının kullanıcıları biraz zorlaması üzerine bu makine o problemi tamamen ortadan kaldırmıştır. Normalde waffle yapılan bu makine ile mısır ekmeği yaparken malzemeleri alt üst olacak şekilde çevirmeye gerek yoktur zira makine içerisine olması gerektiği gibi yerleştirildiğinde mısır ekmeğinin her iki tarafında gayet güzel bir biçimde pişecektir. Bunun dışında kullanıcılar patates kızartması yemek istediklerinde fakat yapmak için fazla vakit harcamak istemedikleri zaman da bu makineden yardım alabilmektedirler.

   Öyle ki patatesleri rendeleyip güzel bir şekilde sularından arındırıldığında sonraki işlem rendelenmiş ve suyu sıkılmış olan patatesleri belirli bir düzen dahilinde makineye yerleştirmektir. Hatta bu aşamada patateslerin üzerine karabiber, pulbiber, kimyon ve kekik gibi baharatlar katarak yapılan yemek daha da lezzetli bir hal alabilir. Sonuç olarak özellikle kahvaltı öğününde oldukça doyurucu bir nitelik taşıyan çıtır çıtır ağızda dağılan bir yiyecek yapılmış olmaktadır. Sebzeleri, kullanılması gerekenden daha az bir yağ kullanarak da pişirebilmek bu makine ile mümkün bir şeydir. Sadece belirli bir miktar yağ ile makine yağlandıktan sonra başka herhangi bir şekilde yağ kullanmadan sağlıklı ve lezzetli kızartmalar yapmak çok daha mümkündür. Özellikle bu yağ konusunda sorun yaşayan bireyler ve bu konuda hassas davranması gereken bireyler için oldukça tercih edilebilir nitelikte olan bir makinedir.

   Sebzeleri ister rendeleyerek isterse dilimleyerek bu makine ile sağlıklı bir şekilde yemek yapmak gayet mümkündür. Normal zamanda waffle yaparken kullanılan bu makine ile enfes gözlemeler yapmak sanıldığı kadar uzun süren ve zahmetli bir iş değildir. Bu makine ile artık çoğu şeyi eskisinden daha hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Hazır halde satın alınmış yufkaları veya bireylerin kendi yaptıkları hamurları makineye olması gerektiği şekilde yerleştirdikten sonra arasına herhangi bir istenilen malzeme konularak çok kısa bir sürede harika gözlemelere kavuşulabilmektedir. Yapılan gözlemeyi alt ve üst olacak şekilde çevirmek ile uğraşmadan normal pişme süresinden daha kısa bir sürede minik minik gözlemelere siz de sahip olabilirsiniz.

   Waffle Makinesi ile Lezzetli Tatlılar Yapma Vakti!

   Genel olarak waffle yapmak amacıyla kullanılan bu makine ile Lübnan’ da meşhur olan nohut köftesini yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Gereken baharatlar ile olması gerektiği gibi harmanlanan köfteler, makinede en kısa sürede pişme kapasitesine sahiptir. Bu makinede brownie bile yapmak mümkün. Eğer fırında yapmak için uğraşmak istenmiyorsa veya öğrenci evi türünde bir eve sahip ise, o zaman bu ürün bir kurtarıcı olarak kullanıcıların yardımına koşmaktadır. Bu sayede artık kimse brownie yemeyi beklemek için o kadar zaman beklemek durumunda değil. Gerekli kek hamurunu elde ettikten sonra yeterli miktarlarda makineye koyarak çok daha kısa sürede kek elde etmek mümkün hale gelmektedir. Meksika usulü churro yapmak artık bu makine ile çok basit. Churro bir çeşit şerbetsiz tatlıdır. Yapıldıktan sonra tatlandırmak amacıyla çikolata ile servis edilmektedir.

   Bu tatlıyı yapmak için sadece üç tane malzemeye ihtiyaç vardır. Bunlar; tarçın, tozşeker ve milföy hamurudur. Yapılacak şey, milföy hamurlarını gerekli miktarda makineye atıp iki veya üç dakika beklettikten sonra makineden alıp şeker ve tarçınlı karışım ile süslemektir. Yuvarlak waffle makinesi bu tatlıyı yapmak için oldukça uygun bir seçenektir. Waffle yapılan bu makine ile pizza yapmak da artık olağan bir şeydir. Elde ettiğiniz hamuru çeşitli malzemeler yardımı ile makineye yerleştirerek tıpkı fırında olduğu gibi alt ve üst çevirme gibi bir sıkıntı olmadan enfes bir şekilde bir pizza elde edebilirsiniz. Kabak mücveri ve kurabiye yapımı da artık hiç olmadığı kadar kolay. Gerekli malzemeleri elde ettikten sonra istenen şekillerde makineye yerleştirdikten sonra artık yapılması gereken tek şey, kısa süre içerisindeki pişmesini beklemek.

   Çok fonksiyonlu waffle makinesi tam da buna denir. Artık kek yapmak için bir kalıba ihtiyacınız olmadığını biliyor musunuz? Pratik havuçlu kek yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, gerekli kek malzemeleri ve waffle makinesi çiftli olursa daha hızlı ve sizin açınızdan pratiklik sağlar. Çoğu şeyi bu makine yardımı ile yapabildiğiniz gibi sen pratik yemek olan makarnayı da ocak üstü waffle makinesi ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Elinizde olan makarnaları gerektiği şekilde haşlayarak dilerseniz peyniri buladıktan sonra dilerseniz sade bir şekilde makineye yerleştirerek pişirebilirsiniz. Bu sayede iç kısımları yumuşacık dış kısımları ise çıtır çıtır olan farklı bir lezzet elde etmiş olursunuz.

   Birçok açıdan tost makinesine benzeyen bu makine ile tabi ki tost yapmak da mümkündür. Dilediğiniz malzemeleri tost ekmeğini içerisine yerleştirdikten sonra çok kısa bir sürede tostunuz hazır. Tüm bunları yaparken waffle makinesi ikili olursa sizin açınızdan daha pratik olur. Sonuç olarak bir çiftli waffle makinesi ile sadece waffle değil birçok farklı tarifi yapabilirsiniz. Bu sayede waffle makinesi ne işe yarar veya waffle makinesi nasıl kullanılır gibi kullanıcıların aklından geçen sorulara yanıt verilmiş olunur.
   Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri | Garanti ve Destek | İade ve Değişim
   Hepsiburada Mağazamız   N11 Mağazamız   Trendyol Mağazamız

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.