• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Marka

   Fiyat Aralığı

   Sadece

   Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
   Pasta Çemberi - Yüksek
   KDV Dahil 264,00 TL
   İntime AYARLI ÇEMBER YUVARLAK 9 CM YÜKSEKLİK
   KDV Dahil 216,00 TL
   İntime AYARLI KARE ÇEMBER (YÜKSEKLİĞİ 7cm)
   KDV Dahil 216,00 TL
   İntime DAMLA ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 5 CM
   KDV Dahil 420,00 TL
   İntime DAMLA ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 6 CM
   KDV Dahil 456,00 TL
   İntime DAMLA ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 7 CM
   KDV Dahil 468,00 TL
   İntime KALP ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 10 CM
   KDV Dahil 576,00 TL
   İntime KALP ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 5 CM
   KDV Dahil 420,00 TL
   İntime KALP ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 6 CM
   KDV Dahil 456,00 TL
   İntime KALP ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 7 CM
   KDV Dahil 492,00 TL
   İntime KARE ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 10 CM
   KDV Dahil 576,00 TL
   İntime KARE ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 5 CM
   KDV Dahil 420,00 TL
   İntime KARE ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 6 CM
   KDV Dahil 456,00 TL
   İntime KARE ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 7 CM
   KDV Dahil 492,00 TL
   İntime PASLANMAZ 25 KİŞİLİK PASTA KALIBI (1)
   KDV Dahil 300,00 TL
   İntime PASLANMAZ 25 KİŞİLİK PASTA KALIBI (2)
   KDV Dahil 300,00 TL
   İntime PASLANMAZ 25 KİŞİLİK PASTA KALIBI (3)
   KDV Dahil 300,00 TL
   İntime YUVARLAK ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 10 CM
   KDV Dahil 576,00 TL
   İntime YUVARLAK ÇEMBER TAKIMI 4'LÜ YÜKSEKLİK 5 CM
   KDV Dahil 420,00 TL
   İnokstech Yuvarlak Çember Takımı 4'Lü Yükseklik 5 Cm
   KDV Dahil 420,00 TL
   Bu kategoride toplam 22 ürün listeleniyor.

   Pasta Çemberleri ve Pasta Çemberi Çeşitleri


   Çayın veya kahvenin yanında en iyi giden yiyeceklerden birisi de kektir. İyi pişmiş, yumuşak ve tam tadında bir kek yapmak ise her zaman kolay olmayabilir. Kek için iyi bir tarif gerekir. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda iyi bir kek kalıbı da olmazsa olmazlar arasındadır.

   Bu anlamda fırın kek kalıplarının nitelikleri de son derece önemlidir. Yapışmaz özelliğe sahip kalıplar kullanıcıya büyük kolaylık sağlayabilir. Aynı zamanda harcı ideal zamanda pişirme konusunda da başarılı ürünler tercih edilebilir. Kek yapıldıktan sonra ise kolay temizlenebilmesi kalıbı bir üst basamağa taşıyabilir. Kekin dağılmaması için kelepçeli modeller iyi bir tercih olabilir. Ortaya çıkarılacak olan şekil ise kullanıcının kendi zevkine kalmıştır. Bu anlamda ebeveynler çocukların dikkatini çekebilecek seçimler yapabilir. Buna örnek olarak papatya kek kalıbı gibi modeller verilebilir. Yapışmayan fırın kek kalıbı kalitesine göre uzun süre kullanım imkânı sunabilir. Bu ürünlerin uzun süre kullanım sağlaması için elde yıkanması önerilir.


   Mutfağın Vazgeçilmezleri Pasta ve Kek Kalıplarının Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

   Pasta ve kek kalıplarının birden fazla çeşidi bulunur. Her bir çeşidin de kendine göre belirleyici ve avantajlı özellikleri ön plana çıkar. Örneğin, plastik kek kalıbı sıcağa dayanıklı değildir ve fırına asla konulmamalıdır. Kek kalıplarının malzemesi seçim konusunda oldukça önemli bir unsurdur. Elbette ki kalıp seçmeden önce ihtiyaçları belirlemek, kullanıcının işini son derece kolaylaştırabilir.

   Eğer yapışmayan kek kalıpları arasından seçim yapmak istiyorsanız porselen ürünler tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz ve geniş kek kalıbı tepsileri en zahmetsiz ve kullanımı basit seçimler arasında yer alır. Fırın tepsileri de kek için ideal olabilir. Ancak şekilli veya dilimli kek yapmak isteniyorsa diğer modeller arasından seçim yapılmalıdır.

   Eğer Pasta veya kekler tek seferde tüketilecek ise kağıttan kalıp seçmek mantıklı olabilir. İntime Pasta Kalıbı paslanmaz modeller kullanılabilir. Alınacak ürün kağıttan olsa bile kaliteli bir ürün seçimi önemlidir. Kalitesiz seçim yapmak tatlının kalıba yapışmasına neden olabilir. Bazı kağıtlar yağlanmadığı takdirde tatlının parçalanmasına neden olabileceği için kullanıcılar ürünü yağlamayı tercih edebilirler.

   Tart kek kalıbı çeşitlerinde de kaliteli ürün seçimi oldukça önemlidir. Eşit pişirme özelliğine sahip, yanmaz, yapışmaz bir kalıp seçmek yapılan tartların kalitesini bir üst seviyeye taşıyabilir. Tart kek kalıpları da diğer modeller gibi çeşitli materyallerden oluşabilir. Bunlar arasında granit, teflon ve döküm gibi çeşitler bulunur. Büyük tart kek kalıplarının yanı sıra mini modeller ile de fark yaratmak mümkündür. 15 cm kek kalıbı ile çekirdek bir aileden fazlasına yetebilecek kadar tart yapılabilir.

   Donut kek kalıbı modelleri de son derece kullanışlıdır. Bu modeller ile donut, simit, kek, ekler, şarlot, florantin, mekik ve muffin gibi yiyecekler yapılabilir. Bu kek kalıplarında birden fazla ayrı göz bulunur. Donut kalıpları aynı zamanda dondurma gibi tatlı çeşitleri için kullanıma da uygundur. Alınacak ürünün sıcağa dayanıklı olduğu kadar soğuğa karşı koyması da önemlidir. Ayrıca üzerine tat ve koku geçmeyen bir ürün seçmek mantıklı olabilir.

   Kelepçeli çelik kek kalıbı modelleri de işlevsel olması ile bilinirler. Bu ürünler kolayca daraltılıp genişletilebilirler. Çelik kalıplar kek dışında pasta yapma konusunda da kullanılabilir. Ayrıca kolay şekil verilebilme özelliği sayesinde istenilen boyutta kekler ortaya çıkarmayı kolaylaştırır. Çelik modellerin yuvarlak kek kalıbı çeşitlerine sıkça rastlanır.
    


   Isıya Dayanıklı Fırın ve Kek Kalıpları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

   Kek kalıbı modelleri çeşitli materyallerden üretilir. Her materyalin belirli avantajları vardır. Bu konuda kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda en uygun materyalden yapılmış ürünü seçmelidir.

   Bazı kişiler kekin pişme süresinden çok lezzetini önemserler. Lezzete önem verenler için demir döküm kek kalıbı çeşitleri ideal bir seçim olabilir. Demir döküm kalıpların kullanımı oldukça hassastır. Ancak ısıyı doğru ve eşit dağıtması sebebiyle oldukça iyi işler çıkarabilir. Yüksek ısı dağıtımı sayesinde keklerin içinin kolayca pişmesini sağlar. Öte yandan temizlenmesi ve kullanılması için diğer modellere göre biraz fazla beklemek gerekir.

   Granit kek kalıbı çoğu kişinin mutfağında bulunur. Bu kalıplar ekonomik olmaları sebebiyle sıkça tercih edilir. Aynı zamanda kekleri tam kıvamında kabartması da bu ürünlerin artıları arasında yer alır. Granit kalıplarda kek pişirilecekse yağlı kağıt kullanmak mantıklı olabilir. Bu sayede yapışma olasılığı minimuma indirgenmiş olur. Diğer bir yandan bolca yağlamak ve unlamak da yapışmayı engelleme konusunda iyi önlemler arasındadır. Teflon kek kalıbı modelleri de granit olanlar gibi yapışma yapmadığından sıklıkla tercih edilir.

   Silikon kek kalıbı modelleri eğilip bükülebilmesi ile bilinir. Bu özelliği sayesinde her alana rahatça koyulabildiği için yer kaplama ihtimali düşüktür. Silikon kek ve kurabiye kalıbının en büyük artısı hiç yapışmıyor olmalarıdır. Öte yandan bu kapların istenilen şekli çıkaramama olasılığı söz konusu olabilir. Kekin veya içinin pişmeme ihtimali için silikon modeller arasından seçim yaparken kaliteli ürünlere yönelebilirsiniz.

   Uzun ömürlü ve kolay temizlenebilen kalıplar arasında seramikler de yer alır. Seramik kek kalıbı çeşitleri lezzetli ve iyi dokuda tatlılar üretmek için iyi bir seçimdir. Kolay temizlenmesi çoğu kişi tarafından bu kalıpların tercih edilmesini sağlar. Ancak bu ürünleri kullanırken tedbirli olunmalıdır. En ufak dikkatsizlik sonucu ürünün kırılma ihtimali vardır. Seramik ve porselen kek kalıbındaki sıcak tatlıların daha geç soğuduğunu belirtmekte de fayda vardır.


   Şekillerine Göre Kullanımı En Rahat Olan Kek Kalıpları Hangileridir?

   Yapılacak keke istenen şekli vermek iyi bir kalıptan geçer. İstenilen şekli kolayca vermenizi sağlayan ve fırında pişirilen küçük atıştırmalıklar için üretilmiş ürünler mevcuttur. Örneğin 10’lu küçük kek kalıbı kullanıcının sevdiklerine tatlı yapması için iyi bir çözüm sunabilir. Küçük kek kalıpları farklı şekillerde olabilir. Böylece istenilen şekilde birden fazla kek yapılabilir.

   Kek kalıpları arasında baton, bundt ve kelepçeli gibi ismi çok duyulan terimler yer alır. Bunların hepsi tek bir türü ifade eder. Kelepçeli kek kalıpları oldukça fonksiyoneldir. Ürünün etrafındaki kelepçeler sayesinde kek son derece kolay bir şekilde kalıptan çıkar. Baton olan modeller ise dikdörtgen kek kalıbını temsil eder. Bu modellerin iki kenarı çok kısadır. Bu ürünlerin cam, granit ve seramik gibi çeşitleri bulunur. Bundt kek kalıpları ise daha çok Avrupa’da tercih edilir. Bu modeller, derinlemesine uzun kek kalıbı olarak da nitelendirilebilir. Ayrıca bu gereçler derin olduğu için kekin nem dengesini iyi korur.

   Kek kalıpları küçük modeller ile sınırlı değildir. Büyük kek kalıbı modellerinde de yapılacak olan tatlıya şekil verme imkânı vardır. Buna örnek olarak rüzgar gülü kek kalıbı verilebilir. Bu kalıp klasik dikdörtgen veya yuvarlak şekillerinin dışına çıkmayı sağlar. Yıldız kek kalıbı da kullanıcıların sıkça rastladığı çeşitler arasındadır. Genelde granit kalıplarda bu şekil bulunsa da istisnalar da vardır. Yıldız şeklindeki kalıplar hem sıra dışı bir görünüm sunar. Aynı zamanda da yapılan kekin kolayca kesilmesini sağlayan şekillerden birisidir.

   Elbette ki yapılacak tarife göre kalıp seçmek mantıklı olabilir. Muffin veya cupcake yapılacaksa set hâlinde olan küçük kek kalıplarına yönelmek iyi bir fikir olabilir. Kek kalıbı modelleri arasında çeşitli renk, desen ve özelliklerde ürünler bulunur. İhtiyaç olan sunum çeşidine göre kalp, yıldız, katmanlı, kelebek ve ayıcık gibi çeşitler bulmak mümkündür.

   Silikon kalıplar arasında oldukça farklı şekil bulunur. Bunlardan birisi de gül kek kalıbıdır. Genelde silikon ile yapılan ürünlerde alışılmışın dışında şekiller görmek mümkündür. Gül biçimindeki kekler kullanıcının sevdiklerine ikram etmesi için güzel bir seçenek olabilir. İyi bir tatlının lezzeti kadar görüntüsü de önemli olabilir.

   En farklı çeşitler arasında harf kek kalıbı çeşitleri bulunur. Bu ürünler genelde metal kek kalıbı modelleri arasında bulunsa da silikonlar arasında da rastlamak mümkündür. Okula başlayan çocukların dikkatini çekebileceği gibi sevdiklerinize anlamlı mesajlar vermek için de harf kalıpları kullanılabilir. Silikondan üretilmiş harf kalıpları set hâlindedir. Örneğin, 3 ayrı silikon kalıpta alfabenin tüm harfleri bulunur. İstenilen harfler doldurularak kek yapılabilir. Metal olanlar ise genelde tekli satılır ve her harfin kendi kalıbı vardır. Çoklu kek kalıbı modelleri arasında yer alan silikon ürünleri iyi seçilmelidir. Silikon kalıplar eğlenceli şekiller sunduğu gibi temizlemesi de kolaydır. Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu kadar içinde plastik bulunmuyorsa sağlıklı bir gereç olduğu söylenebilir.

   Yapılacak olan keke şekil vermek istenmiyorsa daha basit ürünlere yönelmek söz konusu olabilir. Böylece şekilden daha çok lezzet ön planda tutulabilir. Düz kek kalıbı modellerinin arasında dikdörtgen, kare ve borulu gibi ürünler vardır. Düz ve basit modellere yönelirken kelepçeli ürün tercih etmek kullanıcının işini son derece kolaylaştırabilir. Bu sayede yapılan tatlı kalıptan çok basit şekilde çıkarılabilir.


   Doğru Kek Kalıbını Nasıl Seçebilirsiniz?

   Doğru kek kalıbını seçmek için ilk olarak ürünle ne yapılacağına karar verilmelidir. Örneğin, muffin yapılacaksa alınacak kalıplar kullanıcının farklı bir yol izlemesine neden olabilir. Kek pişirmek için kullanılan metal kalıplar ısıyı iyi dağıtması ile bilinir. Karbon çelik ile üretilen bu ürünler yanma ve yapışmayı minimuma indirir. Bu nitelikler de muffin yapmak için gayet uygundur. Bulaşık makinesinde yıkanabilen bir ürün tercih etmek de zamandan tasarruf etmeyi sağlayabilir. Ayrıca yuvarlak ve kare kek kalıbı çeşitlerinin aksine ayıcık, kalp, çiçek gibi modellere yönelebilirsiniz.

   Piknik gibi bir etkinliğe kek götürülecekse kağıt kek kalıbı da tercih edilebilir. Kağıt kalıplar tek kullanıma mahsustur. Kek yendikten sonra ürünler atılabilir. Kağıt kalıpların arasında farklı desende ve renkte seçenekler görmek de mümkündür. Söz konusu gereçler kullanılırken kek harcı dikkatli bir şekilde dökülmelidir. Ürünün yarı ölçeğine kadar harç dökülerek kekin taşması önlenebilir. Ayrıca piknik gibi etkinlikler için dilimli kek kalıbı kullanmak da mantıklı olabilir. Bu tarz kalıplar kekin eşit bir şekilde dilimlenmesine olanak tanır.

   Kek kalıpları arasından seçim yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken şey ise kaç kişilik olduğudur. Eğer kek evde yapılacaksa kişi sayısı gözetilerek seçim yapmak avantajlı olabilir. Örneğin, 18 cm kelepçeli kek kalıbı 7 ile 9 kişilik ürünler ortaya çıkarabilir. 24 cm kelepçeli kek kalıbı gibi modeller ise daha kalabalık ortamlar için uygun olabilir.

   Yapılmak istenilen kekin boyutu da son derece önemlidir. Kalıp seçileceği zaman boyutları iyice incelenmelidir. Ürünün boyutlarından kaç kişilik bir kek çıkaracağı tahmin edilebilir. Örneğin, 22 cm kek kalıbı yaklaşık 12 - 15 kişilik dilim çıkarabilir. Eğer alan konusunda sıkıntı çekiliyorsa çok büyük kek kalıpları almak mantıklı olmayabilir. Silikon olan modeller eğilip bükülebildiği için alandan tasarruf etmeyi sağlayabilir.

   Kimi kullanıcılar mutfaklarında davul fırın tercih edebilir. Bu tarz fırınlarda derece düğmesi ve ısı ayarı bulunmaz. Genelde sadece açma ve kapama düğmesi bulunsa da bazı modellerde istisnalar vardır. Bu tarz ürünlerde genelde poğaça, güveç gibi tarifler yapıldığı için kek yapmak zor olabilir. Yine de bu ürünlerde kek kalıbı olarak borcam kullanılabilir. Uygun yöntemler ile de davul fırın kalıpları kullanılarak kek yapılabilir.

   Waffle gibi ürünler yapılacaksa buna uygun kalıplar alınabilir. Uygun kalıplar ve tarifler ile çoğu şeyi evde yapmak mümkündür. Evde makinesiz waffle yapmaya yönelik kalıplar vardır. Silikondan üretilmiş waffle kalıplarına sık rastlanır. Bunun yanında tost makinesi fonksiyonları ile çalışan ürünler de bu tarif için alternatif olabilir. Fırında waffle kalıbı kullanılacaksa ve ürün silikondan yapılmış ise her kullanımdan önce yıkanmalıdır. Her kullanımdan önce olduğu gibi ürünü işiniz bittikten sonra da ılık deterjanlı su ile yıkayabilirsiniz.

   Bazı kek kalıplarında ise kapaklar bulunur. Kapaklı kek kalıbı modelleri yapılan tatlının kolayca muhafaza edilmesini sağlar. Diğer bir yandan kek bir yere götürülecekse kapaklı ürünler taşıma konusunda da kolaylık yaratır.


   Fırın ve Kek Kalıplarını Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

   Pasta ve kek kalıpları alınmadan önce beklenen ihtiyaçlar belirlenmelidir. Sürekli aynı boylarda kek yapmak istemeyen birisinin ayarlanabilir kek kalıbı alabilir. Bu tarz gereçlerin tasarımı son derece basit olmasına rağmen işlevselliği son derece yüksektir. Üründeki kelepçeler sayesinde her boyutta kek yapmaya olanak tanır. Diğer bir yandan paslanmaz ürünlere yönelmek iyi bir tercih olabilir. Böylece mutfakta uzun yıllar boyunca kullanım sağlanır.

   Kek kalıbı almadan önce ürünün materyali de ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenebilir. Örneğin, emaye kek kalıbı bu alternatiflerdendir. Bu malzemenin en büyük özelliklerinden birisi camsı yapıya sahip olmasıdır. Emayenin camsı yapısı kekin yapışmasını engeller. Ayrıca emaye, ısıyı hızlı ve eşit dağıttığı için kekleri normalden fazla kabartır ve kısa bir sürede pişirir.

   Kek kalıpları arasında en sık kullanılan seçeneklerden birisi de borcamdır. Borcam kek kalıbı modelleri sağlıklı olması ile bilinir. Ayrıca temizlenmesi de son derece kolaydır. Bulaşık makinesinde de yıkanabildiği için çoğu kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Borcamlar yüksek ve düşük sıcaklıkta da kullanılabilirler. Borcamların kare, yuvarlak ve oval fırın kek kalıbı olarak modellerine rastlamak mümkündür.


   Fırın ve Kek Kalıplarının Fiyatları Nasıldır?

   Fırın ve kek kalıbı fiyatları son derece değişkendir ve bunun birden fazla sebebi vardır. Bu sebeplerin ilk sırasında ürünün ham maddesi bulunur. Bu yüzden kalıbın hangi maddeden yapıldığını bilmek kullanıcıya avantaj sağlayabilir. Böylece kullanıcılar alacağı kalıbın ham maddesinin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenir. Örneğin, iyi ve pişmiş bir kek isteniyorsa döküm kek kalıbı fiyatlarına bakmak mantıklı olur.

   Ayrıca kek kaç kişiye yapılacaksa ona uygun bir kalıp da aranabilir. Örneğin 10 - 12 kişilik bir grup için tatlı yapmayı düşünüyorsanız 20 cm kek kalıbı fiyatlarına bakmak avantajlı olur. Ancak genellikle 2-3 kişilik tarifler hazırlamayı seviyorsanız daha küçük ebatlarda ürünlere yönelebilirsiniz. Bu sayede hem malzemelerinizden hem de mutfakta kullandığınız alandan tasarruf edebilirsiniz.

   İntimemutfak.com üzerinden dilediğiniz özelliklerdeki kek kalıbı modellerine ulaşmak mümkündür. Sizler de yüzlerce seçeneğin arasından kendiniz için en uygun olanını basit işlemler ve avantajlı fırsatlarla satın alabilirsiniz.


    
   0(542)385-66-60 -  info@intimemutfak.com
    

   E-Ticaret Danışmanı 

   İntime Mutfak | Türkiye'nin En Ucuz Endüstriyel Mutfak Ürünleri Marketi

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.